Radio Biwak gościło w Kresowej Osadzie

Redaktorzy Marek Cynkar i Szymon Taranda z Polskiego Radia Rzeszów gościli w Baszni Dolnej. Prowadzący Radio Biwak odwiedzili w środę (30.08) m.in. Kresową Osadę.

NA antenie historię linii kolejowej Jarosław – Sokal od momentu powstania do dnia dzisiejszego przybliżyli Adam Kubrak, Jan Rawski i Piotr Hulak. O atrakcjach turystycznych gminy Lubaczów, między innymi Ogólnopolskim Festiwalu Questingu, Festiwalu Dziedzictwa Kresów oraz bogactwie tras turystycznych rowerowych i pieszych opowiedzieli Barbara Broź z Janem Gancarzem. Natomiast rąbka tajemnicy związanej z planami rewitalizacji stacji Basznia wraz z budynkami sąsiadującymi uchylił słuchaczom Rafał Czyrny. Z wybitnymi regionalistami Januszem Mazurem i Bolesławem Dydykiem, redaktorzy rozmawiali o kolonizacji józefińskiej, kamieniarce bruśnieńskiej i zabytkach gminy Lubaczów.

Nie zabrakło również stowarzyszeń działających na terenie gminy Lubaczów. Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich reprezentowała Prezes Maria Magoń, która opowiedziała o działaniach Towarzystwa i kweście na rzecz odbudowy kościółka w Hruszowie. Kluby Seniora i ich działalność przybliżyła Halina Tryniecka.

Redaktorów Radia biwak zainteresowała również największa atrakcja w Baszni Dolnej – Kresowa Osada, która nie tylko jest najlepszą restauracją w okolicy, ale również skansenem, gdzie można rodzinnie spędzić czas. O tych atrakcjach i kresowej kuchni opowiadał pan Marcin Krupa, menadżer Kresowej Osady. Sporo działo się również w obrębie samej stacji Basznia. Redaktorzy przyjrzeli się pracy kowala z Kresowej Osady i posłuchali występu zespołu śpiewaczego „Niespodzianka” z Krowicy. Nie zabrakło także solowego występu przedstawicielki Zespołu Pieśni i Tańca „Kresy” pani Agnieszki Kapel.

Dla każdego, kto pojawił się na terenie dworca kolejowego czekały regionalne potrawy kwas ugotowany przez panie z Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaczowie i szwaby, które przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Krowicy Hołodowskiej. Każdy mógł się przejechać drezyną i poczuć niepowtarzalny klimat kolei.

kresowaosada.pl, lubaczow.com.pl

Bądź na bieżąco:
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://kresowaosada.pl/radio-biwak-goscilo-kresowej-osadzie/
YouTube
INSTAGRAM
Soundclound
Issuu
 
Projekt "Utworzenie „Kresowej Osady” oraz nadanie nowych funkcji turystycznych i edukacyjnych szansą dla obszaru poprzemysłowego i popegeerowskiego Gminy Lubaczów"
współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.
rpo_wp rpo_wp rpo_wp
Inwestujemy w rozwój Województwa Podkarpackiego.

Theme by HermesThemes / Realizacja: Media Lubaczowskie Sp. z o. o.

Copyright © 2018 Kresowa Osada. All Rights Reserved