Zapraszamy na Festiwal Kultur i Kresowego Jadła

Warsztaty historyczne, kiermasz staroci, kresowe zespoły i wielkie gotowanie na rekordowo dużej patelni to atrakcje jakie na nas czekają na Festiwal Kultur i Kresowego Jadła pod koniec lipca – informuje TVP Rzeszów.

Festiwal Kultur i Kresowego Jadła już od dwunastu lat przyciąga na Roztocze prawdziwe tłumy. Jego znaki to po pierwsze kuchnia, której nie można się oprzeć. Pierogi, cepeliny, kartacze czy solianka. Po drugie, muzyka – mazurki, kujawiaki, czy dumki rodem z Kresów. Są też ludzie o niecodziennych pasjach. Do tego okazja, by ulepić naczynia z gliny zrobić z drewna łyżkę. Krótko mówiąc – pokochać Roztocze. Marszałek województwa chce promować ten zakątek regionu.
Tegoroczny Festiwal Kresowy rozpocznie się 31 lipca potrwa do 7 sierpnia. Nie tylko w Lubaczowie i Baszni Dolnej, bo ciekawe wydarzenia zaplanowano też w Cieszanowie, Horyńcu Zdroju i Narolu. Tegoroczną gwiazdą będzie zespół Enej.

Źródło: TVP Rzeszów

Bądź na bieżąco:
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://kresowaosada.pl/zapraszamy-na-festiwal-kultur-i-kresowego-jadla/
YouTube
INSTAGRAM
Soundclound
Issuu
 
Projekt "Utworzenie „Kresowej Osady” oraz nadanie nowych funkcji turystycznych i edukacyjnych szansą dla obszaru poprzemysłowego i popegeerowskiego Gminy Lubaczów"
współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.
rpo_wp rpo_wp rpo_wp
Inwestujemy w rozwój Województwa Podkarpackiego.

Theme by HermesThemes / Realizacja: Media Lubaczowskie Sp. z o. o.

Copyright © 2019 Kresowa Osada. All Rights Reserved