Podsumowujemy III Transgraniczne Forum Turystyki Kulturowej [ZDJĘCIA]

Za nami III Transgraniczne Forum Turystyki Kulturowej, które trwało od 9 do 10 listopada w Kresowej Osadzie. W jego trakcie uczestnicy rozmaitych prelekcji i warsztatów rozmawiali m.in. o roli przyrody w turystyce kulturowej.

Przybyłych na forum w czwartkowe (09.11) popołudnie przywitał Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel, a pierwszą prelekcję wygłosił Marek Styczyński, pracownik Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie. Przekonywał on, że etnobotanika regionu jest kluczem do budowania trwałej atrakcyjności turystycznej. Później wystąpiła Bożena Szewczyk-Taranek z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, która zwracała uwagę na ogrody jako wyznacznik poziomu estetyki danego miejsca oraz symbol kultury regionu.

Odbyły się także prelekcje: „Wyspy i Archipelagi, czyli jak łączyć wyspecjalizowane, lokalne atrakcje o charakterze wiejskim i przyrodniczym w większe subprodukty turystyczne” zaprezentowana przez Mateusza Zmyślonego (Dyrektora Kreatywnego Open Eyes Economy Summit) i „Lokalne atrakcje i produkty turystyczne – możliwości i przykłady skutecznej promocji w mediach społecznościowych” wygłoszona przez Adriana Gamonia (CEO Social Frame, opiekuna merytorycznego studiów podyplomowych Marketing Miejsc i Kreowanie Marek Lokalnych).

W ramach forum odbyły się także warsztaty zielarskie, a Marcin Piotrowski z Gorajca wystąpił z prezentacją pt. „Blisko Natury – specjalne pakiety przyrodnicze stawiające na bezpośredni kontakt z przyrodą i turystykę zrównoważoną”.

Organizatorem forum był Departament Promocji i Współpracy Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego we współpracy z Gminą Lubaczów.

Źródło: elubaczow.com

Bądź na bieżąco:
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://kresowaosada.pl/podsumowujemy-iii-transgraniczne-forum-turystyki-kulturowej-zdjecia/
YouTube
INSTAGRAM
Soundclound
Issuu
 
Projekt "Utworzenie „Kresowej Osady” oraz nadanie nowych funkcji turystycznych i edukacyjnych szansą dla obszaru poprzemysłowego i popegeerowskiego Gminy Lubaczów"
współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.
rpo_wp rpo_wp rpo_wp
Inwestujemy w rozwój Województwa Podkarpackiego.

Theme by HermesThemes / Realizacja: Media Lubaczowskie Sp. z o. o.

Copyright © 2019 Kresowa Osada. All Rights Reserved