Noclegi Roztocze

Planujesz spędzić wyjątkowy urlop z dala od zgiełku miasta? Chcesz podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy i obcować z naturą? Odwiedź Roztocze. To przepiękna kraina geograficzna słynąca z lasów, wzgórz, łąk i dolin rzecznych. Po aktywnie spędzonym dniu na świeżym powietrzu i smakowaniu regionalnych, roztoczańskich potraw, zapraszamy na odpoczynek w Kresowej Osadzie.

Dysponujemy przytulnymi, przestronnymi pokojami jednoosobowymi bądź kilkuosobowymi, które zostały wyposażone w wiele udogodnień. W każdym pokoju znajduje się m.in. wygodne łóżko, pojemna szafka, w której można schować ubrania i walizkę, a także praktyczny stolik i krzesełka.

Decydując się na przyjazd do Roztocza, będziesz miał okazję zarówno zapoznać się z tamtejszą kulturą, jak i wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach oraz warsztatach przeznaczonych dla dzieci i dorosłych. U nas znajdziesz nie tylko nocleg, lecz także będziesz miał możliwość skosztować przepysznych lokalnych specjałów w naszej regionalnej restauracji.

Naszą ofertę kierujemy do rodzin z dziećmi oraz niedużych wycieczek. Serdecznie zapraszamy!

Weekend na Roztoczu

Rezerwując nocleg w Kresowej Osadzie, możesz liczyć na sporo atrakcji. W naszym kompleksie znajduje się dużo tematycznych miejsc, nawiązujących do dawnych Kresów Wschodnich. Nasi goście mogą poznać kulturę lub zwyczaje osób, zamieszkujących w okresie międzywojennym te tereny. W kilku budynkach odbywają się ciekawe warsztaty, np. kowalstwa, pszczelarstwa czy garncarstwa przeznaczone zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych.

Ponadto, prowadzimy również restaurację, odtworzoną na wzór secesyjny, a także typową karczmę wiejską. Skosztujesz tam przepysznych potraw regionalnych, między innymi podkarpackich przysmaków oraz dań z kuchni kresowej, np. pierogów z gęsiną czy gołąbków przygotowywanych na tak zwany sposób lwowski.

Chcąc spędzić czas aktywnie w naszej Kresowej Osadzie zlokalizowanej w sercu Roztocza, możesz wypożyczyć kajaki, rowery oraz kijki do Nordic Walking. Wokół kompleksu znajduje się sporo zielonych terenów, idealnych do rodzinnych spacerów oraz jazdy na rowerze.

Roztocze – co warto zobaczyć?

Roztocze uważane jest za jedną z piękniejszych krain geograficznych Polski. Nic dziwnego, że tak wielu turystów przyjeżdża tu co roku, chcąc zarezerwować pobyt na kilka dni. Decydując się zatem na nocleg na Roztoczu, warto zobaczyć ruiny klasztoru Monastrz. Teren jest dosyć tajemniczy, gdyż położony w lesie, dlatego najrozsądniej jest wybrać się tam latem lub wiosną, gdy pogoda dopisuje. Kolejnym przystankiem powinna być Cerkiew Opieki Bogurodzicy w Woli Wielkiej. Ten drewniany budynek został postawiony w 1755 roku i do dziś stanowi dużą atrakcję turystyczną Roztocza. Jeśli natomiast planujesz wraz z rodziną nieco dalszą wycieczkę, z pewnością musicie odwiedzić basztę widokową oraz Kamieniołom Babia Dolina. Z baszty rozciąga się przepiękny widok na malownicze i ciekawie ukształtowane Roztocze i Puszczę Solską.

Gwarantujemy, że wakacje na Roztoczu spędzone wraz z rodziną lub przyjaciółmi w naszej Kresowej Osadzie, dostarczą wszystkim niezapomnianych wrażeń, zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Warto odwiedzić to miejsce i poznać nieco kulturę, życie oraz kuchnię naszych przodków. Zapraszamy!