Zapraszamy na jubileuszowy Koncert Galowy ZPiT „Kresy”

Już w niedzielę 21 lipca zapraszamy na drugi Koncert Galowy „Kresy i Goście”, który wykonany zostanie z okazji 10-lecia działalności Zespołu Pieśni i Tańca „Kresy” z gminy Lubaczów.

Niejednokrotnie na scenach naszego regionu zobaczyć mogliśmy Zespół Pieśni i Tańca „Kresy”. Jednak tym razem ich występ będzie szczególny, bo wykonywany w roku jubileuszowym 10-lecia działalności grupy. Przypomnijmy, że już mieliśmy okazję uczestniczyć w koncercie z okazji rocznicy Zespołu, który odbył się w lutym w hali MOSiR. Ich występ spotkał się ze sporym zainteresowaniem, hala wypełniła się po brzegi, a owacjom nie było końca.

Teraz przed nami kolejna okazja, by zobaczyć repertuar grupy oparty na odtwarzaniu folkloru muzyczno-tanecznego ziemi rzeszowskiej i lubaczowskiej. Zespół z drugim Koncertem Galowym „Kresy i Goście” wystąpi w niedzielę, 21 lipca o godzinie 18:00 na scenie plenerowej w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. Przed publicznością zaprezentują się także Polski Zespół Folklorystyczny „Syrenka” z Sydney w Australii jako uczestnik XVIII Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie i Zespół Pieśni i Tańca „Karpaty” z Iwano-Frankowska na Ukrainie. W programie znalazły się tańce narodowe, karpackie, rzeszowskie, przeworskie, lubaczowskie oraz pieśni i przyśpiewki ludowe. Wydarzenie to poprzedza Festiwal Dziedzictwa Kresów, który potrwa od 26 lipca do 4 sierpnia.

Serdecznie zapraszamy!

Bądź na bieżąco:
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://kresowaosada.pl/zapraszamy-jubileuszowy-koncert-galowy-zpit-kresy/
YouTube
INSTAGRAM
Soundclound
Issuu
 
Projekt "Utworzenie „Kresowej Osady” oraz nadanie nowych funkcji turystycznych i edukacyjnych szansą dla obszaru poprzemysłowego i popegeerowskiego Gminy Lubaczów"
współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.
rpo_wp rpo_wp rpo_wp
Inwestujemy w rozwój Województwa Podkarpackiego.

Theme by HermesThemes / Realizacja: Media Lubaczowskie Sp. z o. o.

Copyright © 2019 Kresowa Osada. All Rights Reserved