Festiwal Dziedzictwa Kresów laureatem Plebiscytu na Wydarzenie Historyczne Roku

Festiwal Dziedzictwa Kresów organizowany przez Gminę Lubaczów znalazł się w gronie laureatów Plebiscytu na Wydarzenie Historyczne Roku 2018, organizowanego przez Muzeum Historii Polski. Gala wręczenia nagród odbyła się w poniedziałek w Warszawie – informuje portal elubaczow.com.

Galeria zdjęć, fot. Muzeum Historii Polski/Mariusz Bodnar.

Celem plebiscytu, który został zorganizowany już po raz dwunasty jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych minionego roku promujących historię i kulturę Polski w kraju i za granicą. W tym roku do plebiscytu zostało zgłoszonych około 200 projektów, wśród nich były także wydarzenia organizowane za granicą. Jurorzy wybrali w sumie 15 najciekawszych, najlepszych projektów związanych z naszą historią, na które głosowali internauci. To właśnie oni wybrali najlepsze projekty w trzech kategoriach „Wystawa”, „Wydarzenie” oraz „Edukacja i multimedia”.

W kategorii „Wydarzenie” internauci za najlepsze uznali: „Festiwal Dziedzictwa Kresów organizowany przez gminę Lubaczów.

Festiwal to jedno z największych wydarzeń kulturalnych na Podkarpaciu, w ramach którego odbywa się kilkadziesiąt wydarzeń w kilkunastu miejscach, które spaja idea kultywowania pamięci o Kresach dawnej Rzeczypospolitej – czytamy na stronie polskieradio.pl.

Nagrodę w formie statuetki wykonanej przez rzeźbiarza Macieja Zychowicza oraz pamiątkowy dyplom w Warszawie odebrali wspólnie Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel i Anna Kobiałka z Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaczowie.

Plebiscyt został objęty honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego organizatorem jest Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl i Biblioteką Narodową. Patronami medialnymi są Polska Agencja Prasowa i portal historyczny dzieje.pl.

Bądź na bieżąco:
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://kresowaosada.pl/festiwal-dziedzictwa-kresow-laureatem-plebiscytu-wydarzenie-historyczne-roku/
YouTube
INSTAGRAM
Soundclound
Issuu
 
Projekt "Utworzenie „Kresowej Osady” oraz nadanie nowych funkcji turystycznych i edukacyjnych szansą dla obszaru poprzemysłowego i popegeerowskiego Gminy Lubaczów"
współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.
rpo_wp rpo_wp rpo_wp
Inwestujemy w rozwój Województwa Podkarpackiego.

Theme by HermesThemes / Realizacja: Media Lubaczowskie Sp. z o. o.

Copyright © 2019 Kresowa Osada. All Rights Reserved