Jubileusz 140-lecia dawnej linii kolejowej Jarosław-Sokal. Bezpłatny szynobus i piknik kolejowy

W dniach 5 – 7 lipca odbędzie się wyjątkowy Jubileusz 140-lecia dawnej linii kolejowej Jarosław-Sokal.

W sobotę 6 lipca w godz. 14:00-18:00 na Stacji Basznia odbędą się warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży oraz planszowe gry rodzinne i grupowe.

Tego samego dnia w Zespole Zamkowo-Parkowym w Lubaczowie o godz. 18:00 Pani Dominika Leszczyńska ze Stacji Muzeum w Warszawie, pomysłodawczyni projektu oraz autorka książki „Kolejarze z Wileńszczyzny”, opowie o tym „Co kryją kolejowe archiwa rodzinne”

W niedziele zaś na Stacji Basznia zagoszczą kolejowe atrakcje. Zapraszamy na wyjątkowy tematyczny PIKNIK.

Od godz. 13:00 do wieczora będą mogli Państwo zobaczyć stoiska promocyjne spółek kolejowych, nowoczesny sprzęt, jakiego na co dzień używa Straż Ochrony Kolei, poznać historię kolejnictwa ze Stacją Muzeum, uczestniczyć w warsztatach naukowych i kulinarnych, wziąć udział w grach i zabawach. To nie koniec atrakcji. Na torach bocznych przy Stacji Basznia będzie można przejechać się drezynami – spalinową i rowerową.

Specjalnie na Piknik Kolejowy uruchomiony zostanie promocyjny BEZPŁATNY przejazd szynobusem. Wyruszy on z Rzeszowa, zatrzymując się na największych stacjach. W Baszni będą mogli Państwo przejechać się nim do Horyńca i z powrotem, zwiedzić wnętrze i porozmawiać z maszynistą.

Te wydarzenia poprzedzi okolicznościowe seminarium kolejowe, które odbędzie się 5 lipca w Kresowej Osadzie.

Zapraszamy także do naszej restauracji w godz. 12:00 – 18:00.