Gdzie spędzić weekend na Podkarpaciu?

Podkarpacie to wyjątkowy region fizycznogeograficzny, który rozpościera się na obszarze Austrii, Czech, Polski, Ukrainy i Rumunii. Nie brakuje tutaj pięknych, wartych odwiedzenia miejsc, zakątków, w których można zapomnieć o szarej codzienności. Gdzie w szczególności warto zatrzymać się na weekend, a nawet na kilka dni? 

Kresowa Osada 

Kresowa Osada to wioska tematyczna rozciągająca się na obszarze aż 4 ha, do powstania której inspiracją były dawne, wielokulturowe kresy Rzeczypospolitej. To ogrodzony teren znajdujący się w spokojnej okolicy, miejsce, w którym nie brakuje atrakcji dla osób w każdym wieku.

Na gości Kresowej Osady czekają pokoje o różnej wielkości ‒ idealne zarówno dla osób podróżujących samotnie, jak również dla par i rodzin z dziećmi. Każdy z pokoi jest przytulny i komfortowo wyposażony. 

Kresowa Osada ‒ atrakcje 

Jakie atrakcje oferuje Kresowa Osada? Tutaj możemy wymienić: 

  • Smaczne jadło ‒ w znajdującej się w odtworzonym dworku ziemiańskim secesyjnej restauracji skosztować można potraw inspirowanych wielokulturowością dawnych Kresów Rzeczypospolitej, a w klimatycznej karczmie galicyjskich tradycyjnych potraw. 
  • Wydarzenia ‒ w Kresowej Osadzie często odbywają się różnego typu wydarzenia, w których uczestnictwo z pewnością na długo zapisze się w pamięci. Wśród organizowanych wydarzeń wymienić możemy Biesiadę Kresową, Festiwal Dziedzictwa Kresów 2021.
  • Miejsce na ognisko lub grilla ‒ ognisko, wspólne pieczenie kiełbasek, wesoła muzyka w tle to sposób, by miło spędzić czas w gronie rodziny lub znajomych. 
  • Multimedialne muzeum ‒ Galeria Lokalnej Historii dotyczącej wypraw hetmana Sobieskiego na czambuły tatarskie, a także wirtualna przymierzalnia stroi z dawnej epoki, sprawiają, że swoją wiedzę historyczną uzupełnić mogą zarówno duzi, jak i mali. 
  • Warsztaty rzemieślnicze ‒ wyjątkową atrakcją jest możliwość uczestniczenia w warsztatach, między innymi w warsztacie kowalskim, garncarskim, stolarskim. Kolejną propozycją jest manufaktura szkła. 
  • Plac zabaw ‒ na najmłodszych gości czeka kolorowy plac zabaw. 

Wszechobecna zieleń, moc atrakcji, wyjątkowy klimat sprawią, że pobyt na Podkarpaciu będzie jeszcze przyjemniejszy.

Podsumowanie 

Gdzie spędzić weekend na Podkarpaciu? Wszystkim zainteresowanym polecamy Kresową Osadę. To wyjątkowa wioska tematyczna inspirowana dawnymi kresami rzeczypospolitej. W osadzie czekają przytulne pokoje, tradycyjne jadło io wiele innych atrakcji. Zapraszamy!