Nocleg na Roztoczu

Nazywane jest Polską Toskanią, ponadto, to jeden z najbardziej nasłonecznionych regionów w całej Polsce! Mowa oczywiście o popularnym Roztoczu. Ciekawe ukształtowanie terenu, spokój, czyste, jodowane powietrze są czymś, co przyciąga w te strony wielu turystów. Warto spędzić tu wymarzone wakacje czy też weekend z rodziną lub przyjaciółmi. Chcąc zatrzymać się w Roztoczu, warto znaleźć polecany i sprawdzony nocleg. Gdzie zatem zarezerwować miejsce do spania? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Roztocze – co to za kraina geograficzna?

Roztocze jest to region, który łączy Wyżynę Lubelską z Podolem. Ze względu na ciekawe ukształtowanie terenu utworzono tu kilka parków krajobrazowych, rezerwatów, a także popularny, Roztoczański Park Narodowy. Teren roztocza zbudowany jest ze skał, np. margli, wapieni, opok. Występuje tu również sporo lasów liściastych, borów jodłowych, itp. Jest to świetne miejsce do pieszych wędrówek, można tam również jeździć na rowerze, gdyż biegnie tu Centralny Szlak Rowerowy Roztocza i fragment Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

Roztocze

Tydzień lub weekend spędzony na Roztoczu pozwoli nie tylko się zregenerować i odpocząć, ale także nabrać siły na kolejne tygodnie w pracy. Co ciekawe, będąc w tym regionie, można również skosztować pyszności dawnej kuchni kresowej przygotowywanych przez lokalnych kucharzy.

Nocleg w Kresowej Osadzie

Z pewnością, jednym z bardziej polecanych miejsc noclegowych jest popularna Kresowa Osada, zlokalizowana w Baszni Dolnej. To typowa wioska tematyczna, która przenosi w przeszłość, do dawnych Kresów Wschodnich. Teren jest rozległy, można tu urządzić przyjęcie, wziąć udział w ciekawych i rozwijających warsztatach i spędzić twórczo czas z rodziną lub przyjaciółmi. Wiele atrakcji skierowanych jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

Decydując się na nocleg na Roztoczu, można zatrzymać się w Kresowej Osadzie. W obiekcie znajdują się pokoje dwu-, oraz trzyosobowe z łazienkami. Jest to świetna oferta dla grup indywidualnych oraz wycieczek zorganizowanych. Każdy pokój ma podstawowe udogodnienia, wygodne łóżka, krzesła, stół, szafę na ubrania, można swobodnie połączyć się poprzez Wi-Fi z internetem.

Regionalne, wielokulturowe smaki w Kresowej Osadzie

Spędzając weekend lub wakacje w Kresowej Osadzie, warto również zdecydować się na skosztowanie smacznych potraw z menu wiosenno-letniego. W karcie dań znaleźć można typowe przystawki, dania obiadowe charakterystyczne dla regionu podkarpacia, np. popularne Proziaki, barszcz ukraiński. Co więcej, dużą popularnością cieszą się również potrawy przygotowywane przez kucharzy Kresowej Osady na wzór dawnych dań, które gościły na stołach Polaków za czasów istnienia Kresów. W menu restauracji znajdują się, między innymi:

  • pielmieni gruzińskie – małe pierożki z nadzieniem wołowo-cielęco-wieprzowym,
  • szwaby – duże pierogi przygotowane z tartych i gotowanych ziemniaków,
  • gołąbki na sposób lwowski – podawane z tartych ziemniaków, kaszą gryczaną oraz sosem cebulowym.

Fani kuchni typowo roztoczańskiej mogą skosztować natomiast specjałów, takich jak: golonka roztoczańska czy zapiekany gliniak roztoczański i wiele innych.

Szukając sprawdzonego noclegu na Roztoczu, warto zarezerwować pokój w Kresowej Osadzie. W kompleksie tym znajdują się pokoje dwu-, oraz trzyosobowe, idealne dla wycieczek zorganizowanych oraz rodzin z dziećmi. Spędzając weekend lub wakacje w Kresowej Osadzie, warto skosztować specjałów kuchni typowo podkarpackiej, roztoczańskiej oraz kresowej. Wszystkie potrawy przygotowywane są ze świeżych półproduktów pochodzących ze sprawdzonych gospodarstw.