O Funduszach Europejskich z Kresowej Osady

Przez trzy dni, od 24 do 26 września, można było w sieci oglądać transmisje filmowe nt. funduszy europejskich. Prowadzone one były także z Kresowej Osady.

Tegoroczne Dni Otwarte Funduszy Europejskich miały nieco inny wymiar niż poprzednie edycje, bo wydarzenia odbywały się bez udziału publiczności i były transmitowane „na żywo” w sieci. Na uczestników czekało wiele interesujących webinariów, warsztatów, koncertów i spotkań. Spotkać się mogliśmy z Szymonem Skublickim, Dariuszem Busz i Angeliką Kisiel z Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Rzeszowie. Ponadto podczas spotkania nt. Funduszy Europejskich skierowanych przeciwko skutkom pandemii można było zadać pytania Tomaszowi Czop – Dyrektorowi Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Janowi Wygnańcowi – Dyrektorowi Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu i Marcinowi Nanuś – Łęckiemu ekspertowi oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu w Mielcu.

Z kolei dla dzieci odbyły się zajęcia o udzielaniu pierwszej pomocy. Pojawiły się sztuczne rany i sztuczna krew, bo Klinika dr. Misia prowadziła naukę tamowania krwotoku i zaopatrywania urazów. Z kolei dla nieco starszych prowadzone były warsztaty dotyczące bezpieczeństwa dzieci podczas transportu w samochodzie i na rowerze. Na pokazy zaprosiła Grupa PASSIO z Rzeszowa.

Odbyły się również warsztaty z robienia kosmetyków domowymi sposobami. Przepisy zaprezentowały Sylwia Drus-Ciepluch z firmy NoveltyUNIT i zielarka Krystyna Judka, zaś przepisy kulinarne, przede wszystkim na proziaka, przedstawili lokalna gospodyni Urszula Pukas i Andrzej Węgierak – szef kuchni Kresowej Osady. O tym, jak malować i zdobić tkaniny opowiedziała z kolei Justyna Wesołowska z Fundacji GaMon z Tarnobrzega.

Zobaczcie zdjęcia.