„Podkarpackie Smaki” jednym z 7 nowych cudów Polski

W siódmej edycji konkursu 7 nowych cudów Polski wybrano laureatów. Wśród nich znalazł się Szlak Kulinarny „Podkarpackie Smaki”, który przebiega przez Kresową Osadę w Baszni Dolnej – informuje serwis elubaczow.com.

Internauci spośród 32 propozycji wybrali 7, które znalazły się na liście zwycięzców konkursu organizowanego przez miesięcznik „National Geographic Traveler”. W sumie oddano blisko 40 tys. głosów. Na 7 miejscu, z 4,64 % głosów znalazł się Szlak Kulinarny „Podkarpackie Smaki” – jedyny aktywny szlak kulinarny w Podkarpackiem i największy w Polsce. Powstał on w 2013 roku. Na początku, na szlaku znajdowało się 39 obiektów gastronomicznych. Dziś jest już ich 50, w tym 41 restauracji, trzy winnice, trzy cukiernie i trzy gospodarstwa agroturystyczne. Wśród nich jest również Kresowa Osada w Baszni Dolnej. Na szlaku zamówić można proziaki, hreczanyki, fuczki, klepak czy zalewajkę oraz inne tradycyjne potrawy.

Jak widać, wyjątkową i docenianą formą turystyki są wyprawy „za smakiem”. Regionalne potrawy, trunki i specjały są nie tylko smacznym dodatkiem do wrażeń z podróży, obecnie stają się celem wyjazdów, bo na poszukiwanie nowych doznań kulinarnych zawsze jest odpowiednia pora.