Podsumowujemy III Transgraniczne Forum Turystyki Kulturowej [ZDJĘCIA]

Za nami III Transgraniczne Forum Turystyki Kulturowej, które trwało od 9 do 10 listopada w Kresowej Osadzie. W jego trakcie uczestnicy rozmaitych prelekcji i warsztatów rozmawiali m.in. o roli przyrody w turystyce kulturowej.

Przybyłych na forum w czwartkowe (09.11) popołudnie przywitał Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel, a pierwszą prelekcję wygłosił Marek Styczyński, pracownik Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie. Przekonywał on, że etnobotanika regionu jest kluczem do budowania trwałej atrakcyjności turystycznej. Później wystąpiła Bożena Szewczyk-Taranek z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, która zwracała uwagę na ogrody jako wyznacznik poziomu estetyki danego miejsca oraz symbol kultury regionu.

Odbyły się także prelekcje: „Wyspy i Archipelagi, czyli jak łączyć wyspecjalizowane, lokalne atrakcje o charakterze wiejskim i przyrodniczym w większe subprodukty turystyczne” zaprezentowana przez Mateusza Zmyślonego (Dyrektora Kreatywnego Open Eyes Economy Summit) i „Lokalne atrakcje i produkty turystyczne – możliwości i przykłady skutecznej promocji w mediach społecznościowych” wygłoszona przez Adriana Gamonia (CEO Social Frame, opiekuna merytorycznego studiów podyplomowych Marketing Miejsc i Kreowanie Marek Lokalnych).

W ramach forum odbyły się także warsztaty zielarskie, a Marcin Piotrowski z Gorajca wystąpił z prezentacją pt. „Blisko Natury – specjalne pakiety przyrodnicze stawiające na bezpośredni kontakt z przyrodą i turystykę zrównoważoną”.

Organizatorem forum był Departament Promocji i Współpracy Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego we współpracy z Gminą Lubaczów.

Źródło: elubaczow.com