Sylwester na Podkarpaciu

Nie da się ukryć, że sylwester jest jedną z najbardziej wyczekiwanych imprez roku. Już w listopadzie oraz na początku grudnia zaczyna się planowanie tego szczególnego dnia. Sporo osób decyduje się urządzić imprezę w domu, jeszcze inni idą na bal. Dużą popularnością cieszą się również sylwestrowe wyjazdy. Nic dziwnego, gdyż jest to niebywała okazja do tego, aby nie tylko spędzić miło czas na zabawie sylwestrowej, np. z przyjaciółmi, ale również, by zwiedzić okoliczne atrakcje turystyczne. Z pewnością warto rozważyć zatem spędzenie sylwestra na Podkarpaciu. Dlaczego? Gdzie pójść na zabawę? Odpowiadamy poniżej.

Zabawy sylwestrowe

Zabawy sylwestrowe cieszą się popularnością już od dekad. Jest to świetna okazja do tego, by odnowić znajomości, spotkać się z przyjaciółmi na jednej imprezie i przede wszystkim powitać kolejny rok. Od jakiegoś czasu coraz powszechniejsze stają się także wyjazdy połączone z sylwestrem, np. w góry lub do innego województwa. Jest to dobry pomysł i niekiedy pretekst na to, by wyjechać ze znajomymi na wspólną, zimową wycieczkę. Jednym z chętniej odwiedzanych regionów w Polsce jest oczywiście województwo podkarpackie. Można tu nie tylko wiele zobaczyć i zwiedzić, ale również pójść na świetną imprezę sylwestrową!

Sylwester w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej

Decydując się spędzić sylwestra na Podkarpaciu, warto wybrać się na zabawę do Kresowej Osady. Jest to sporych rozmiarów wioska tematyczna, która przybliża turystom życie dawnych Polaków na pograniczu Polski, czyli na tak zwanych Kresach Wschodnich. Wioska ta składa się z kilku obiektów, w których można wziąć udział w warsztatach rzemiosła, ale też zobaczyć, jak żyli Polacy w okresie międzywojennym.

Na uwagę na pewno zasługują dwie, przestronne sale, w których organizowanych jest wiele uroczystości, między innymi wesela, jubileusze oraz sylwester! Jedna z nich pomieści do 90 gości, natomiast druga, sporych rozmiarów hala, czyli Przystanek Kresy nawet ponad 500. 

Profesjonalna obsługa i bogate menu

W Kresowej Osadzie już od kilku lat organizowany jest huczny sylwester. Nie brakuje dobrego jedzenia, muzyki oraz dekoracji. Obsługa imprezy dba o całą oprawę sylwestra: nagłośnienie, dekoracje, muzykę. Na uwagę na pewno zasługuje też bogate menu imprezy.

Menu sylwestrowe w Kresowej Osadzie

Osoby, które zdecydują się zapisać na zabawę sylwestrową w Kresowej Osadzie, będą miały zapewnione 3 ciepłe posiłki, bufet zakąsek, napoje i alkohol. Jedną z atrakcji jest zawsze także stół z regionalnymi potrawami. Nie da się ukryć, że typowe smaki kuchni kresowej co roku zwabiają w te tereny wielu turystów. Niewątpliwym hitem są pierogi z gęsiną okraszone masłem i borowikami oraz gołąbki w sosie lwowskim. Wszystkie potrawy przygotowywane są zawsze ze świeżych półproduktów przez doświadczonych szefów kuchni. 

Spędzenie sylwestra na Podkarpaciu jest świetnym pomysłem dla wszystkich tych osób, które uwielbiają tego typu imprezy połączone z wyjazdem. Chcąc spędzić końcówkę roku w tym malowniczym miejscu, warto wziąć udział w imprezie sylwestrowej w Kresowej Osadzie. Organizatorzy zapewniają świetną zabawę do białego rana przy dobrej muzyce i pysznym, także typowo regionalnym jedzeniu.