W niedzielę Wielki Finał Festiwalu Dziedzictwa Kresów

Już w niedzielę 7 sierpnia zapraszamy Państwa na Finał Festiwalu Dziedzictwa Kresów do Baszni Dolnej. Tradycyjnie będzie smacznie, kolorowo i muzycznie.

Od godz. 14:00 na placu Kresowej Osady w Baszni Dolnej będziecie mogli skosztować pysznych dań i produktów prosto od pań z Kół Gospodyń Wiejskich i producentów żywności najwyższej jakości. Będą tam też stoiska producentów z kulinarnego szlaku wschodniej Polski. Na miłośników rękodzieła i niezwykłych artefaktów na placu Kresowej Osady będą czekali twórcy ludowi oraz giełda staroci. O godzinie 16:30 pokaz kulinarny rozpocznie Karol Okrasa – uznany kucharz i poszukiwacz regionalnych smaków.

W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa także dwie sceny: małą na terenie Kresowej Osady, gdzie od godziny 15:00 wystąpią: Studio Piosenki MDK w Lubaczowie, Zespół Śpiewaczy NIESPODZIANKA, Zespół Pieśni i Tańca KRESY, Rodzinna Kapela Hałasów. Z kolei na dużej scenie o 19:00 zaprezentuje się Magdalena Białorucka-Ogorzelec z zespołem, po niej wystąpi gwiazda wieczoru – Ewa Farna.

Zapraszamy także do naszej kawiarni i restauracji, w której serwować będziemy dania ze specjalnego festiwalowego menu.

UWAGA! W dniu 7 sierpnia zamówienia przyjmujemy przy barze! Na przyjmujemy rezerwacji!