Weekend na Podkarpaciu – gdzie znaleźć nocleg?

Województwo podkarpackie to niezwykle klimatyczne miejsce, które zaskoczy cię niespotykaną przyrodą, pięknymi zamkami, górskimi szczytami oraz malowniczymi parkami narodowymi. Nic, więc dziwnego, że Podkarpacie przyciąga przez cały rok ogromne rzesze turystów. Jakie miejsca warto odwiedzić, wybierając się na weekendową wycieczkę w południowo-wschodnie rejony Polski? Gdzie znaleźć nocleg?

Jakie miejsca warto zobaczyć w Podkarpaciu?

  1. Bieszczady

Jedną z głównych atrakcji turystycznych Podkarpacia są Bieszczady, które zachwycają piękną przyrodą, czystym powietrzem i spokojem. Bieszczady to przede wszystkim lasy i roślinność porastająca góry, a także potoki i jeziora. Jednym z najbardziej znanych akwenów wodnych jest Jezioro Solińskie. Warto także zobaczyć mierzący 8 metrów Wodospad Szepit na potoku Hylatym.

Podkarpacie to region, który słynie z ciekawych miejsc, które warto zobaczyć.

Każdy miłośnik flory i fauny powinien udać się do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. W jego granicach spotkasz niemalże wszystkie krajowe gatunki dużych ssaków – niedźwiedzie, wilki, żbiki, żubry, jelenie, a także ptaki lęgowe, w tym drapieżne – orły przednie, orliki krzykliwe oraz z rodziny puszczykowatych – puchacze, sóweczki, włochatki.

Bieszczady to również górskie szlaki. Najpopularniejsze szczyty to Tarnica i Wielka Rawka.

  1. Beskid Niski

Kolejnym pasmem górskim, które warto odwiedzić, jest Beskid Niski. Rejon wyróżniają malownicze wsie, drewniane cerkwie i chaty, uzdrowiska, a także dzika roślinność porastająca prawie całe góry.

  1. Zamki

Podkarpacie kojarzy się z licznymi zamkami. Jednym z nich jest przepiękny Zamek w Łańcucie, otoczony parkiem o charakterze angielskiego parku krajobrazowego oraz obiektami zabytkowymi, takimi jak: Oranżeria, Zameczek Romantyczny, Storczykarnia, ujeżdżalnia, stajnie, wozownia oraz szkoła muzyczna.

Kolejnymi miejscami, które trzeba zobaczyć, są renesansowy Zamek Kazimierzowski w Przemyślu położony na Wzgórzu Zamkowym oraz Zamek w Krasiczynie z czterema basztami, wybudowany w stylu renesansowo-manierycznym.

  1. Podkarpackie miasta

Wybierając się na wycieczkę do Podkarpacia, nie można zapomnieć o zwiedzeniu najciekawszych miast, m.in. Rzeszowa, który zachwyci Starówką, ratuszem, Zamkiem oraz Letnim Pałacem Lubomirskich czy Przemyśla wyróżniającego się historią, zabytkami oraz wspaniałymi punktami widokowymi.

Gdzie znaleźć nocleg w Podkarpaciu?

Wybierając się na weekendową wycieczkę do Podkarpacia, możesz zdecydować się na wynajęcie hotelu czy apartamentu zarówno w większym mieście, jak i mniejszej miejscowości. Jeżeli jednak jesteś miłośnikiem historii i przyrody oraz chcesz spędzić ciekawie i aktywnie czas z przyjaciółmi czy rodziną, zdecyduj się na nocleg w wiosce tematycznej. W lokalnej karczmie skosztujesz tradycyjnych kresowych potraw, zwiedzisz zabytki, takie jak np. dawna zagroda włościańska, a także zapoznasz się z ekspozycją miejscowego muzeum. Zwolennicy czynnego wypoczynku, mogą udać się na wyznaczone trasy turystyczne – rowerowe i piesze oraz wypożyczyć rowery, kajaki bądź kije do nordic walking.