Zapraszamy na AeroPiknik Lotniczy – niedziela 12 września

W niedzielę 12 września 2021 r.. zapraszamy do Kresowej Osady w Baszni Dolnej koło Lubaczowa na plenerowy AeroPiknik Lotniczy.

Na miejscu stworzona zostanie symulacja lotniska aeroklubowego ukazująca historię lotnictwa oraz ekspozycja sprzętu lotniczego. Zobaczycie m.in. szybowce, symulatory, modele, makiety i repliki historycznych samolotów.Podczas pikniku przeprowadzone będą pokazy z zakresu lotnictwa i kosmonautyki oraz robotyki.

W strefie lotów czekać na Was będzie min. pokaz lotniczy śmigłowcem R 44 Robinson i pokaz lotniczy PZL TS- 11 Iskra oraz loty wózkiem motoparalotniowym. Działać będzie także srefa balonów, w której odbędą się loty balonem na uwięzi na wysokość 30 metrów, loty balonowe swobodne, balonowa rekonstrukcja historyczna i nocna gala balonowa.

Zapraszamy ponadto do strefy modelarkiej, w której prezentowane będą modele latające, odbędzie się prezentacja walk powietrznych modeli i warsztaty modelarskie. Na miejscu będzie strefa spotkań z Mistrzem, gdzie będzie czekał na Was kapitan pilot Janusz Centka – Wielokrotnym Mistrzem Świata w Szybownictwie, Uhonorowanym Medalem Lilienthala oraz wystawa o Franciszku Misztalu – uznanym polskim konstruktorze lotniczym, pochodzącym
z Lisich Jam w Gminie Lubaczów.

Do tego strefa dla rodzin z dziećmi, w niej: rodzinne warsztaty plenerowe z klejenia latawców, warsztaty z budowy modeli samolotów i rakiet kosmicznych, warsztaty ze skręcania balonów i budowanie figurek balonowych, konkursy tematyczne, w tym rysunkowy „Ja i mój samolot”, gry i zabawy lotnicze, programowanie i walki robotów sumo oraz bańki mydlane, lody, słodycze i mnóstwo rozmaitej zabawy.