Trwają prace nad stworzeniem drugiej części książeczki i mini-przewodnika „Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków”. Podobnie jak pierwsza, będzie ona pokazywała najbardziej atrakcyjne dla dzieci miejsca naszego województwa. Kolorowe ilustracje i wesołe wierszyki zachęcą całe rodziny, by wyjść z domu i pojechać na wycieczkę gdzieś, gdzie będą się dobrze i mądrze bawić.
W „Podkarpackich wędrówkach” opisano takie instytucje i miejsca, jak Kresowa Osada w Baszni Dolnej, Jezioro Tarnobrzeskie, Bieszczadzki Park Narodowy, Zamek w Baranowie Sandomierskim albo skansen w Kolbuszowej. Pierwsze wydanie tej książeczki rozeszło się błyskawicznie. Czytelnikom, zwłaszcza tym najmłodszym podobały się teksty i obrazki z mini-przewodnika, a rodzice doceniali także jego wytrzymałość. Książkę wydrukowano na grubym, odpornym na uszkodzenia papierze.
Wydawca, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin, zdecydowało się na dodruk pierwszych „Podkarpackich wędrówek dla przedszkolaków. Wciąż można je kupić w wielu puntach na terenie województwa: w sieciach księgarni Nova i Bosz, w księgarni Epoka oraz w Podziemnej Trasie Turystycznej, a poza Rzeszowem także w niektórych instytucjach w niej zachwalanych: sanockim skansenie, muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, Osadzie Kresowej w Baszni Dolnej albo siedzibie Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej.
To zainteresowanie czytelników było podstawową inspiracją do stworzenia kolejnej części książeczki. W końcu na Podkarpaciu jest więcej niż 20 miejsc, które warto odwiedzić z dziećmi. Które nich znajdą się w „Podkarpackich wędrówkach 2″? Autorzy jeszcze nie zamknęli listy, a i jej początek na razie chcą zachować w tajemnicy. Nie mają zresztą nic przeciwko propozycjom od czytelników i mieszkańców regionu. O jakich miejscach nie można zapomnieć?
Na facebookowym profilu Podkarpackie Przestrzeń Otwarta pod adresem
https://www.facebook.com/
Zachęcamy do poparcia inicjatywy!