Weekend wielkanocny na Podkarpaciu

Tegoroczny weekend wielkanocny przypada na drugą połowę kwietnia, a z tego względu właściciele hoteli na Podkarpaciu notują wyższe niż w latach poprzednich obłożenie pokoi. Późniejsza pora to dłuższy dzień, wyższe temperatury i większa szansa na spotkanie z rozkwitającą tysiącem kolorów wiosną – w takiej sytuacji obłożenie hotelowe nie powinno dziwić, wszak gdzie szukać wiosny jak nie w najbardziej wysuniętym na południe regionie Polski?

Święta na Podkarpaciu – zapomnij o wielkanocnych porządkach i przygotowaniach

Stres – niestety to właśnie z tą emocją święta kojarzą się większości Polaków. Mycie okien, ogarnianie mieszkania po zimie, stała presja i tempo – trzeba przecież jeszcze zrobić listę, przygotować święconkę i wysupłać skądś czas na upieczenie ciast. A potrawy? Ups, przecież zakwas na żurek przygotowujemy 6 dni wcześniej – nic więc dziwnego, że to zadanie gdzieś umknęło nam w natłoku misji do wykonania! No nic, w tym roku rodzina będzie musiała zadowolić się żurkiem na sklepowym zakwasie – a może jednak im tego darować i wspólnie wyjechać na Podkarpacie?

Co robić w Wielkanoc na Podkarpaciu

Podkarpacie to piękna część Polski, corocznie odnotowuje się tutaj nieco wyższe temperatury niż w reszcie kraju, wiosna pojawia się kilka dni wcześniej, a lato pozostaje na nieco dłużej. Najpopularniejszą atrakcją turystyczną na Podkarpaciu są oczywiście Bieszczady. Malownicze, łyse szczyty gór co roku kuszą tysiące turystów, jednak na podróż po tych górach najlepiej wygospodarować więcej czasu. Co zrobić jeśli do dyspozycji mamy tylko wielkanocny weekend?

Wielkanocny spacer po Płaskowyżu Tarnogrodzkim – po malowniczym regionie leżącym pomiędzy dolinami rzek Tanwi, Sanu i Szkła, a wałem Roztocza, który w okresie wiosennym dosłownie eksploduje intensywnością naturalnych kolorów! Nie ma tu wysokich wzniesień i trudnych szlaków więc teren jest idealny na wielkanocny spacer z dziećmi.

Odwiedziny na podkarpackim Roztoczu – polskie kresy to także spotkanie kultur, możesz się o tym przekonasz się o tym na przykład zwiedzając drewniane cerkwie w Radrużu i Nowym Bruśnie.

Poznaj podkarpackie zamki – może być to zamek w Łańcucie lub nieco mniej znany Zamek w Krasiczynie.

Zapoznaj się z tradycją i kulturą Kresów – niestety, w okresie wielkanocnym nie wszystkie atrakcje kulturalne będą otwarte. Proponujemy więc odwiedziny w miejscu, w którym mają Państwo okazję dosłownie dotknąć lokalnej kultury:

Kresowa Osada zaprasza na Wielkanoc w kresowym stylu

Nasza Kresowa Osada położona jest w Baszni Dolnej, urokliwej wiosce leżącej na Płaskowyżu Tarnogrodzkim. Wyobraź sobie kompleks kilku położonych na polskich Kresach budynków o tradycyjnej architekturze.

Tutaj naprawdę poczujesz kresowego ducha – o Twoje kulinarne doznania zadbają kucharze znający tajniki przygotowywania najwybitniejszych specjałów kresowego jadła, z lokalną historią zapoznasz się w naszym multimedialnym muzeum, a zdrowy sen po tak dużej ilości doznań, zapewni Ci wygodne łoże w jednym z pokojów gościnnych dworku ziemiańskiego. Na naszych włościach nie sposób się nudzić – lepiej się dzielić. Dlatego podziel się tym wspaniałym czasem z bliskimi i wspólnie przeżyjcie niezapomnianą Wielkanoc na Podkarpaciu!